DET BESTE AV DET BESTE
Dette er en reise med noen av våre absolutte favoritter i Zululand, Sør-Afrika. Vi har lagt vekt på fantastiske naturopplevelser kombinert med førsteklasses overnatting. Underveis venter variert natur, spektakulære safari, barfotluksus ved vakre Thonga Beach Lodge og en stilfull avslutning med litt luksus i Durban – kort sagt, det beste av det beste!

DAG 1: MAKAKATANA
Der fortsetter til Durban hvor dere kjøres til Makakatana Bay Lodge, den neste safarilodgen i iSimangaliso våtmarksområde, et av UNESCO’s verdensarvområder.
Dette er en naturelskerens paradis, med med et fabelaktig dyre- og fugleliv. Dyr man kan forvente å se på safarien er flodhest, krokodiller, giraff, bøffel, sebra, neshorn, elefant og antiloper.

DAG 2: ISIMANGALISO
Etter frokost blir dere med på båtsafari i iSimangaliso, et av verdens mest unike økosystemer og hjem til Afrikas største bestand av flodhester, store krokodiller og et utrolig fugleliv.
Siden Makakatana er den eneste lodgen på innsjøen, får dere en eksklusiv opplevelse langt fra andre mennesker. Dagen avrundes med ettermiddagssafari før en rolig kveld tilbake på lodgen.

DAG 3: SAFARI i ZULULAND
Etter frokost og morgenaktivitet ved Makakatana går turen videre til et privat naturreservat i Zulualnd med “The Big Five”: løve, elefant, neshorn, bøffel og leopard.
I Zululand finnes noen av de eldste viltområdene og reservatene i Afrika og området er spesielt kjent for sin store bestand av neshorn. Safarien foregår i åpne landrovere sammen med deres egen safariguide. Det er den beste måten å oppleve Afrikas dyreliv på. Dere bor på en fantastisk safarlodge midt i reservatet, med god beliggenhet og alle måltider inkludert.

DAG 4 OG 5: SAFARI
En typisk dag i viltreservatet starter tidlig om morgenen. Morgensolen skaper nydelig lys og stemning i bushen, og det er gode sjanser for å se dyr på denne tiden av døgnet. Vi har erfart at tid og sted glemmes når en flokk elefanter blokkerer veien!
Tilbake på lodgen venter sunn god «brunsj» på, etterfulgt av litt avslapning, før dere drar ut på safari igjen på ettermiddagen. Dagen avsluttes med middag under den afrikanske stjernehimmelen.

DAG 6: THONGA BEACH LODGE
Etter siste morgensafari kjører dere videre til den uberørte kyststripen nord ved Sodwana Bay, helt mot grensen til Mosambik. Nå er dere virkelig ”i Afrika”. Dere bor på den eksklusive lodgen Thonga. Dette er et barfotluskus på sitt beste! Endeløse sandstrender så langt øyet rekker, krystallklart vann, utrolig god mat og spennende aktiviteter venter.
Mellom november og mars er skilpaddesesongen et høydepunkt. Da kommer de enorme Leatherback- og Loggerhead-skilpaddene opp på stranden for å legge egg – en av de mest unike naturopplevelsene man kan være vitne til.

DAG 7 – 9: THONGA BEACH LODGE
Dagene på Thonga Beach Lodge glir rolig av gårde i en perfekt balanse mellom avslapning og opplevelser. Etter frokost kan dere snorkle i lagunen rett ved lodgen eller bli med dykkerinstruktørene ut til korallrevet. Midt på dagen er det tid til å nyte stranden eller bassenget, før ettermiddagen byr på nye eventyr: kanskje en kanotur på Lake Sibaya blant flodhester og krokodiller, en guidet tur i mangroveskogen eller et besøk til vårt Mabibi-prosjekt i den lokale landsbyen. Når solen senker seg, avrundes dagen med en sundowner ved innsjøen før en god middag på lodgen.

DAG 10: OYSTER BOX HOTEL
Strandbyen Durban er kjent for mer enn å være en «hotspot» for surfere. Durban ble nylig kåret til Sør-Afrikas kuleste by av CNN og lever godt opp til utnevnelsen. Her er det gode muligheter for shopping, blant annet på byens mange spennende markeder, surfing og andre vannaktiviteter. Restauranter fra alle verdenshjørner som kan friste selv de mest kresne ganer. Vi anbefaler en guidet tur i en av Durbans townshiper og vi kan love at det blir en minnerik dag med mange inntrykk. Det er her du kan smake ekte sørafrikansk barbecue, “shisanyama”.

DAG 11: DURBAN
Strandbyen Durban er kjent for mer enn å være en «hotspot» for surfere. Durban ble nylig kåret til Sør-Afrikas kuleste by av CNN og lever godt opp til utnevnelsen. Her er det gode muligheter for shopping, blant annet på byens mange spennende markeder, surfing og andre vannaktiviteter. Restauranter fra alle verdenshjørner som kan friste selv de mest kresne ganer. Vi anbefaler en guidet tur i en av Durbans townshiper og vi kan love at det blir en minnerik dag med mange inntrykk. Det er her du kan smake ekte sørafrikansk barbecue, “shisanyama”.

DAG 12: AVREISE
Dere kjører tilbake til Durban flyplass. Under veis kan dere stoppe på lokale markeder der de selger mye fint håndverk.
Fly hjem til Norge.
Er du interessert i denne reisen?
Når du har fylt ut skjemaet, trykk send og vennligst vent noen sekunder på en bekreftelse under skjemaet om at henvendelsen er sendt. Hvis du ikke har hørt noe fra oss i løpet av et par dager, send oss en e-post på info@getafricatravel.com